Stadion MOSiR w Starachowicach (nazywany także Stadionem SKS Star – od nazwy miejscowego klubu rozgrywającego tu mecze) jest częścią Zespołu Obiektów Sportowo – Rekreacyjnych „Stadion”. Obiekt znajduje się przy ulicy Szkolnej 14.
Starachowicki stadion budowano przez około 5 lat (1956 – 1961), obiekt powstał w dużej mierze dzięki Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach.
Pierwsza modernizacja obiektu miała miejsce w latach siedemdziesiątych, dzięki remontowi trybun zwiększono pojemność areny do ok. 12 000 miejsc siedzących. Obecnie jednak realna pojemność stadionu to 900 miejsc dzięki montażowi plastikowych siedzisk, a pozostała część trybun wyłączona jest z użytkowania. Stadion MOSiR w Starachowicach posiada bieżnię lekkoatletyczną.
Zespołu Obiektów Sportowo – Rekreacyjnych „Stadion” to 11 hektarów powierzchni, na które składają się obiekty sportowe i rekreacyjne. Oprócz głównego stadionu znajdują się tu m. in. dwa boiska treningowe, w tym jedno z naturalną nawierzchnią i trybuną na 160 osób.