Stadion Miejski w Pionkach powstał w 1929 roku. Początkowo obiekt stanowiło boisko z małą, krytą trybuną mogącą pomieścić 200 widzów. Tereny przy ulicy Sportowej 4, na których do dnia dzisiejszego znajduje się obiekt Prochu zostały przekazane klubowi przez długoletniego sponsora czyli Państwową Wytwórnię Prochu i Materiałów Kruszących. Przez lata obiekt przechodził kilka mniejszych modernizacji , aż do 2013 roku, kiedy to dzięki środkom z samorządu i dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu pionkowski stadion stał się wizytówka miasta i regionu.
Modernizacja przeprowadzana w latach 2013 – 2018 obejmowała budowę pawilonu sportowego wraz z trybuną o pojemności 704 krzesełek ( w tym 128 pod zadaszeniem). W pawilonie oprócz szatni, biura i magazynu znajdują się także: siłownia, sala fitness czy centrum odnowy biologicznej. Płyta pionkowskiej areny ma wymiary 104 x 67 metrów i posiada zainstalowany automatyczny system nawadniania.
Stadion Miejski w Pionkach oprócz funkcji piłkarskiej spełnia także funkcję stadionu lekkoatletycznego. Od 2020 roku obiekt posiada certyfikat PZLA dający możliwość organizacji imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. Wokół płyty boiska położona jest 6 – torowa bieżnia, zainstalowano skocznie do skoku wzwyż, w dal i trójskoku, rzutnię do rzutu oszczepem oraz rzutnię do pchnięcia kulą.