Stadion Gminnego Klubu Sportowego „Oronka” Orońsko znajduje się przy ulicy Brandta 43 naprzeciwko Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Orońsku. Arena wchodzi w skład centrum rekreacyjno – sportowego, gdzie oprócz boiska głównego z budynkiem klubowym i zadaszoną trybuną znajdują się także: pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej oraz kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią.

W 2007 roku oddano do użytku funkcjonalny budynek klubowy, a boisko odgrodzono metalowym płotem, powstał także parking przy stadionie. W 2010 roku na stadionie Oronki zakończono budowę kompleksu boisk w ramach rządowego programu Orlik 2012. Projekt zakładał wybudowanie boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz boiska wielofunkcyjnego do koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego o nawierzchni poliuretanowej. Obydwa boiska zostały ogrodzone i oświetlone.

Od 2014 roku obiekt przeszedł poważną rozbudowę, której najważniejszym punktem było powstanie nowej trybuny z siedziskami plastikowymi na ok. 250 miejsc. Z czasem wzdłuż drugiej strony boiska zamontowano nowe boksy dla zawodników rezerwowych oraz zespołu pomocy lekarskiej. Zainstalowano także nowe bramki z piłkochwytami. W późniejszym czasie wokół boiska stanęły stalowe maszty, a na nich zostało zamontowane oświetlenie halogenowe.

 

Galeria: