Stadion Miejski w Opolu Lubelskim (Stadion MKS Opolanin) znajduje się przy ulicy Kolejowej 17. Jego przebudowa rozpoczęła się w 2017 i trwała do listopada 2018 roku. Stadion w Opolu Lubelskim zyskał nową płytę główną boiska o wymiarach 105 x 68 metrów, która została wyposażona w system automatycznego zraszania murawy, w system doziemnego drenażu odwadniającego wyposażony w stację pomp, instalację wody, sterowania oraz 12 automatycznych zraszaczy rozmieszczonych w boisku. Na obiekcie zostało zainstalowane sztuczne oświetlenie treningowe (na 6 masztach, moc – 250 lx), stadion został ogrodzony, wydzielono parkingi, za bramkami zostały zamontowane piłkochwyty.
Do dyspozycji kibiców na stadionie przy Kolejowej są dwie trybuny o łącznej pojemności 700 miejsc siedzących – 539 na częściowo zadaszonej trybunie południowej oraz 174 na przeciwległej północnej. Wydzielono sektor dla kibiców gości (50 miejsc), Na zadaszonej trybunie zlokalizowane zostało stanowisko dla spikera zawodów.
Całość inwestycji w Opolu Lubelskim to koszt 5 milionów złotych. Obiekt uroczyście otwarto 15 września 2019 roku, w inauguracyjnym meczu miejscowy Opolanin zmierzył się z LKS Stróża. Otwarcie stadionu zbiegło się z obchodami 70 – lecia klubu MKS Opolanin, na tę okoliczność odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Marianowi Drańskiemu – zmarłemu byłemu zawodnikowi, trenerowi i zasłużonemu działaczowi.